Saç Ekimi

Saç Ekimi

Saç dökülmesi ilk gençlik yıllarından itibaren tüm erkeklerin korkulu rüyasıdır. Özellikle ailesinde saç dökülmesi olan kişiler gençlik yılları boyunca bu korkuları ile yüzleşmek zorunda kalmışlardır. Ne yazık ki saç dökülmesinin en önemli nedenlerinin başında genetik miras bulunmaktadır, bu sorunun önüne geçmek için kullanılan şampuan ve benzeri ürünler saç dökülmesine çözüm olmaktan uzak olduğu gibi çoğu zaman dökülmenin artmasına neden olabilmektedir.

Son yıllarda gelişen teknoloji ve yetişen uzman kadrolar sayesinde saç ekimi artık korkulu rüyalarınızı süslemekten uzaklaşmaktadır. Saç ekimi sayesinde doğal ve eskisi kadar sağlıklı saçlara kavuşacak, erkek bedeninin en güzel aksesuarı olan saçlarınız ile ömrünüzün sonuna kadar hayatınızı devam ettirebileceksiniz.

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi, sağlıklı saç köklerinin kelliğe dirençli verici bölgeden alınarak başın saçsız kısmına yerleştirilmesidir. Erkek vücudunda özellikle başın enseye yakın kısmındaki saç kökleri dökülmeye dirençli oldukları için tercih edilebilmektedir. Saç ekimi, aynı zamanda herhangi bir rahatsızlık ya da kaza sonrası saçlarının bir kısmını kaybetmiş insanlar için de oldukça pratik ve sağlıklı bir çözüm sunmaktadır.

Özlediğiniz Saçlar Uzman Ellerde

Son yıllarda oldukça yaygınlaşan ve ülkemizde de hızla gelişen saç ekimi, bu haliyle suiistimal edilmeye oldukça açık durumdadır. Saç ekimi; kişinin saç kökü, saç dökülmesinin kapsadığı alan ve kafa yapısı analiz edilerek kişiye özel uygulanması gereken ve tamamen hijyenik şartlarda gerçekleştirilebilecek bir uygulamadır, saç ekimini gerçekleştirecek cerrah ve uygulama ekibinin deneyim ve uzmanlığı, sağlıklı saçlara kavuşmanız için son derece önem taşımaktadır.

Uygulama Nasıl Yapılır?

Saç ekimi uygulaması lokal anestezi altında 6 ile 8 saat aralığında sürmektedir. Anestezi sayesinde herhangi bir acının hissedilmeyeceği uygulama 3 aşamadan oluşmaktadır, bunlardan birincisi saç köklerinizin verici bölgeden toplanmasıdır, ikinci aşamada ise saç köklerinizin yerleştirileceği alanda kanallar oluşturulur ve son aşamada saç kökleriniz oluşturulan kanallar kullanılarak kellik bulunan bölgeye ekilir.

Sağlıklı Sonuç Doğru Uygulama İle Mümkündür

Saç ekimi uygulamasından sonra özlediğiniz görünüme kavuşmanız için, uygulama sırasında saç köklerinizin saçsız bölgeye, doğru açıda, doğru mesafede ve doğru yoğunlukta uygulanması son derece önem taşımaktadır. Bu da ekimi gerçekleştiren cerrahınızın uzmanlık ve deneyiminin ne kadar önemli olduğunun bir diğer göstergesidir.

Uygulama sonrası saç köklerinizin kanlanması ve tutması gerekmektedir, doktorunuzun vereceği kimi ağrı kesiciler ile iyileşme süreci ağrısız geçebilmektedir. Kellik bölgesinin genişliğine bağlı olarak saç ekiminin bir ya da iki seans tekrar edilmesi gerekebilecektir. Uygulama, enfeksiyon ve yara izi gibi komplikasyonlar oluşturabilme riski barındırmaktadır, ancak uzman doktor ve hijyenik uygulama şartları bu komplikasyonların oluşma riskini tamamen ortadan kaldırmaktadır.

Saçlarınızda Sağlık İçin Bedeninizin Sağlığından Olmayın

Uluslararası Saç Restorasyon Cerrahisi Derneği (ISHRS) 2014 senesinde yayınladığı bir bildiriyle Avrupa ve Amerika’daki hastaları saç ekimi alanında artan yasa dışı tedavi merkezleri konusunda uyarmıştır. Her sene düzenli olarak yayınlanmaya başlayan bu uyarılar saç ekimi tedavisine olan ilgiyi suiistimal eden “merdiven altı” klinikleri teşhir etmektedir. Ülkemiz sağlık sektörünün saç ekimi alanında elde ettiği uluslararası başarı ve konum bu tür yasadışı kliniklerin ülkemizde de sıkça görülmesine sebep olmaktadır. Saç ekimi sonrası hem arzu ettiğiniz görünüme kavuşabilmek hem de sağlığınızdan olmamak için, ekimin gerçekleştirileceği merkezin ve uzman kadronun yeterliliğini gözden geçirmeniz ve tercihinizi buna göre gerçekleştirmeniz son derece önem taşımaktadır.