Lazerli Saç Tedavisi

Lazerli Saç Tedavisi

Saç dökülmesi ergenlik çağı itibariyle tüm gençlerin korkulu rüyası haline gelen bir rahatsızlıktır. Saçlar kadın erkek fark etmeksizin insan estetiğinin en önemli unsurlarıdır. Sağlıklı ve gür saçlara sahip olmak iyi görünmenin, güçlü bir ifadeye sahip olmanın en önemli araçlarıdır. Ne yazık ki çoğu zaman genetik nedenlerle, kimi zaman ise geçirilen bazı rahatsızlıklar neticesinde, saçlarımızda dökülme, yıpranma, güçsüzleşme sorunları baş gösterebilmektedir.

Gelişen teknoloji birçok alanda pratik çözümler üretebildiği gibi saçlarımız ile ilgili yaşadığımız sorunlara da hızlı ve pratik çareler üretebilmektedir. Sağlıklı saçlara sahip olmak genetik olarak sahip olabileceğimiz önemli bir estetik avantaj olsa da saçlarımızın sağlığını koruması şehir yaşantısında oldukça zor olabilmektedir. Günlük hayat koşuşturmacası içerisinde ihmal ettiğimiz saçlarımız gün geçtikçe gücünü yitirmekte, eski canlılığını ve gürlüğünü kaybedebilmektedir. Lazerli saç tedavisi saçlarımızın eski sağlığına kavuşması ve hangi nedenlerle yaşanmakta olursa olsun saç dökülmesinin durdurulması için uygulanan bir tedavi yöntemidir.

Lazerli Saç Tedavisi Nedir?

Saç lazeri zayıflayan ve dökülen saçları eski gücüne kavuşturarak dökülme sorunun ortadan kaldıran bir tedavi yöntemidir. Saç lazeri yıpranmış, incelmiş saçlarınızı kalınlaştırarak saçlarınızın eski gücüne kavuşmasını, daha canlı, daha sert saçlara sahip olmanızı sağlamaktadır.

FDA onaylı lazerli saç tedavisi, saçlarınıza hücre düzeyinde etki ederek saçlarınızın hücre içi solunumunu güçlendirir, ATP sentezinin yeniden aktive olmasını sağlar kanlanmayı ve saç köklerinde bulunan oksijen seviyesini arttırarak saç foliküllerini besler. Aynı zamanda bu tedavi yöntemi geliştirilen lazerli teknoloji sayesinde kollejan sentezini tetikleyerek trambositleri aktive eder ve saçlarınızın yeniden büyümesini sağlar.

Uygulama Nasıl Yapılmaktadır?

Lazerli saç tedavisi haftada en az bir kez klinik ortamında uygulanır, tedavi sırasında lokal anestezi söz konusu değildir. 25-30 dakika süren seanslar halinde uygulanan tedavinin tespit edilmiş herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Uygulama sonrası günlük hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Uygulama sırasında herhangi bir iğne kullanımı ya da sıvı alımı gerekmemektedir. Ağrı ya da acı hissetmeyeceğiniz lazerli saç tedavisi PRP ve Mezoterapi yöntemleri ile birlikte uygulandığında iyileştirici etkisini arttırabilmektedir. Uygulama sırasında konforunuz son derece yerinde olacak, tedavinizin bitmesini kitap ya da gazete okuyarak bekleyebileceksiniz.

Lazerli saç tedavisinin haftada bir seans olmak üzere toplam 10 seans uygulanması tavsiye edilir, tedavinin sekizinci haftası itibariyle saçlarınız eski canlılığına ve gürlüğüne kavuşmaya başlayacaktır.

Uygulamadan Kimler Faydalanabilir?

Lazerli saç tedavisi saçlarında incelme ya da dökülme olan kadın erkek tüm yetişkin bireylere uygulanabilmektedir.

Uygulama Öncesi Muayene Gerekli midir?

Lazerli saç tedavisi sırasında uygulanacak olan lazer miktarının tespit edilmesi için tedavi öncesi muayene edilmeniz gerekmektedir. Saç yapınızın ve saçlarınız ile ilgili yaşadığınız sıkıntıların tespiti tedavi seanslarının daha verimli kullanılması için önem taşımaktadır.