Kaş Ekimi

Kaş Ekimi

Saç ekimi yöntemlerinin ulaştığı başarılar, cildimizin diğer alanlarında gerçekleşen tüy kaybına karşı da kolaylıkla ekim uygulanabilmesini olanaklı kılmaktadır. Kaşlarımızda en az saçlarımız kadar estetik olarak görünümümüzü etkileyen unsurlardır. Özellikle kadınların kaş bakım ve görünümüne vermiş oldukları önem ortada olsa da erkekler için de sağlıklı kaş görünümüne sahip olmak son derece önemlidir. Kaşlarımız gözlerimizin üst kısmında bulunduğundan ifademizi de son derece etkilemekte bu özelliği ile de erkek ve kadın estetiğinin en önemli unsurlarından olmaktadır.

Kaşlarımız Neden Dökülür?

Kaşlarımızın görünümü büyük oranda genlerimizin kontrolü altında bulunuyor olsa da zaman içerisinde karşılaşabileceğimiz kimi hormonal bozukluklar kaşlarımız da tüy kaybına neden olabilmektedir. Aynı şekilde yaşanabilecek kimi cilt rahatsızlıkları da kaş bölgemizde bulunan tüylerin dökülmesine neden olabilmektedir. Bu sorunlar bir bütün olarak kaşlarımızı kaybetmemize neden olabileceği gibi kısmi bölgesel dökülmelere de neden olabilecektir. Her durumda kaşlarımızı geri kazanmanın ekim dışında bir tıbbi yöntemi bulunmamaktadır.

Kaş Ekimi Uygulamasından Kimler Faydalanabilir?

Kaş ekimi zaman içerisinde kaşlarında dökülme meydana gelen yetişkin tüm bireylere uygulanabilmektedir ancak kaşlarında herhangi bir dökülme yaşamamasına rağmen kaş görünümünden hoşlanmayan birçok birey de kaş ekimi yöntemi ile arzuladıkları kaş görünümüne kavuşabilmektedir, bu gibi durumlarda başvurulan kalıcı dövme ya da kaş boyama gibi uygulamalar ne yazık ki arzu edilen kaş görünümünü sağlamaktan uzak olmaktadır. Aynı şekilde kimi kadın ve erkekler kaşlarını kalınlaştırmak, iki kaş arasındaki mesafeyi kısaltmak gibi nedenlerle kaş ekimine başvurabilmektedirler.

Uygulama Nasıl Yapılır?

Kaş ekimi uygulaması lokal anestezi altında otuz dakika ile iki saat arasında sürebilmektedir. Müdahale sırasında ense bölgesinde birkaç santimlik bir alan traş edilerek kıl kökleri alınmaktadır, alınan sağlıklı kıl kökleri cerrahınızla daha önce kararlaştırdığınız kaş görünümüne uygun olarak dökülme olan bölgeye nakledilmektedir.

Uygulama Sonrası İyileşme Süreci

Kaş ekimi sırasında sağlıklı kıl köklerinin alındığı bölge çok küçük olduğundan herhangi bir iz kalması söz konusu olmayacaktır. Aynı şekilde işlem sonrası bir ağrı yaşamanız da söz konusu değildir. Müdahale sonrası dördüncü ay itibariyle kaşlarınız arzu ettiğiniz doğal görünümüne kavuşacaktır. Kaş ekimi mikro cerrahi alanına giren ve sizi günlük hayatınızdan koparmayacak bir işlemdir.

Kaş Ekiminde Deneyimin Önemi

Kaşlarının görünümünden memnun olmayan bireylerin uzman doktora başvurusu sonrası hastanın yüz ve kaş yapısı incelenerek, kaşlarınızın alacağı yeni görünüm dijital ortamda teyit edilecektir. Ancak verici bölgeden toplanan sağlıklı kıl köklerinin kaşlarınızın bulunduğu bölgeye nakil edilmesi son derece deneyim gerektiren bir uğraştır. Kaşlarımızın çıktığı yön ve kıllar arasında bulunan mesafenin değişiklik gösteriyor oluşu kaş ekimi işlemini oldukça uzmanlık gerektiren bir müdahale haline getirmektedir. Nakil edilecek her kıl kökünün açısının doğru hesaplanması uygulanamadan beklenilen sonucun elde edilmesi için son derece önem taşımaktadır.