Icegraft Solüsyon Uygulaması

Icegraft Solüsyon Uygulaması

Saç ekimi yönteminin başarılı olabilmesinin en önemli koşulu hastanın kendisinden alınacak olan saç kökü hücrelerinin, kellik olan bölgeye nakili sırasında herhangi bir doku kaybına uğramamasıdır. Doku kaybına uğrayan ya da canlılığını yitiren saç kökleri ekim sonrası arzu edilen gelişimi göstermekten uzak olabileceklerdir. Icegraft solüsyon uygulaması saç ekiminde saç hücrelerinin doku kaybına uğramadan canlılığını koruyabilmeleri için son yıllarda geliştirilmiş olan bir yöntemdir.

Saç ekiminde sağlıklı bölgeden alınan saç köklerinin nakil öncesi canlılığı arttırıcı bir solüsyon içerisinde bekletilmesine ıcegraft solüsyon uygulaması denilmektedir. Sağlıklı ve gür saçlar erkek estetiği açısından son derece önem taşımaktadır, ıcegraft yöntemi ile ekilen saç kökleri kelliği ortadan kaldırmakla kalmayacak aynı zamanda saçlarınızın eskisinden çok daha gür ve sağlıklı görünmesini sağlayacaklardır.

Icegraft Solüsyon Nedir?

Icegraft solüsyon, vücudumuzdan alınan doku ve organların herhangi bir kayıp yaşamadan bekletilmesini sağlayan bir karşımdır. Tıbbın birçok alanında kullanılan bu karışım sağlıklı saç köklerinin içerisinde bekletilmesi ile saç köklerinde hücre ve doku kaybını önlediği gibi aynı zamanda saç kökü içerisinde ph değerini düzenlemekte, hücre zarını güçlendirmekte ve hücre içi iyon dengesini korumaktadır.

Saç Ekiminde Icegraft Solüsyon Uygulaması Neden Tercih Edilmektedir?

Icegraft solüsyon uygulaması sadece verici bölgeden alınan sağlıklı saç köklerinin doku kaybına uğramasını engellemez, aynı zamanda bu solüsyon sayesinde saç kökleriniz daha güçlü hale gelir. Icegraft solüsyonu yöntemi düşük ısıda uygulanır, böylelikle yüksek ısıdan kaynaklı saç köklerinde birikmiş olan hücre stresini kontrol altına alır, aynı zamanda içerisinde bulunan vitamin ve mineraller saç hücrelerini besleyerek saç köklerinin uygulama sonrası daha gür ve parlak olmasına olanak sağlar. Aynı zamanda saç ekimi müdahalesi sırasında meydana gelen saç kökü kayıpları bu yöntem sayesinde minimize edilebilmekte, saç köklerinin nakili yüzde yüze yakın bir başarıda gerçekleşebilmektedir.

Uygulama Nasıl Gerçekleşir

Uygulama esnasında verici alandan alınan sağlıklı saç kökleri, kellik bulunan alanda kanal açılması esnasında ıcegraft solüsyon içerisinde bekletilmektedir, bu uygulama müdahale süresini etkilememekte tüm saç ekimi yöntemleri içerisinde kullanılabilmektedir.

Uygulamada Cerrahi Yeterliliğin Rolü Nedir?

Saç köklerinizin bekletileceği ıcegraft solüsyonun doğru ısıda olması saç köklerinin sağlığı açısından son derece önemlidir. Doğru ayarlanmış sabit ısı derecesi saç köklerinizin canlılığını arttıracak en önemli etmendir, uygulamanın deneyimli personeller tarafından yapılması başarılı sonuç alınması açısından son derece önem taşımaktadır.

Uygulamadan Kimler Faydalanabilmektedir

Icegraft uygulaması saç kaybı yaşayan ve saç ekimi operasyonu gerçekleştirmek isteyen tüm bireylere uygulanabilmektedir, operasyon sırasında ıcegraft solüsyonu içerisinde bekletilen saç kökleri kellik olan alana kanallar aracılığı ile ekilmektedir. Icegraft solüsyon uygulaması müdahale yöntemi ya da iyileşme süreci açısından bir farklılık yaratmamaktadır. Yöntemin temel amacı saç köklerimizin doku kaybına uğramasını engelleyerek, ekim gerçekleşen alanda sağlıklı gelişimini sağlamaktır.